,

Вольський Юрій Янович

Народився 9 грудня 1933 року у Житомирській області.
Юрій Янович є ініціатором і організатором руху колишніх малолітніх в’язнів фашизму (КМВ) у Придніпров’ї. Багато сил і енергії віддав і продовжує віддавати пошукові і об’єднанню страждальців нацистської неволі — дітей партизанів, підпільників, юних учасників Руху опору, їх історичній і соціальній реабілітації. Створив Дніпропетровське обласне відділення Української Спілки колишніх малолітніх в’язнів фашизму у 1988 році та очолював його до 2000 року. Заснував 29 первинних організацій КМВ. Нині вони об’єднують понад 25 тисяч громадян — жертв нацистських переслідувань.
Вольський Ю.Я. є членом бюро УСКМВ. Відзначається принциповістю при вирішенні питань, пов’язаних з життям товаришів по нещастю нашого більш, ніж 230-тисячного громадського об’єднання. Постійно виявляє корисну ініціативу.
Вольський Ю.Я. — ентузіаст і патріот благородного гуманістичного руху колишніх малолітніх в’язнів фашизму (МСКМВ). Саме в Дніпропетровську в 1992 році відбулася її установча конференція. На ній Вольського Ю.Я. було обрано членом бюро, секретарем МСКМВ. На цій посаді він багато зробив для ідейного, організаційного, морального зміцнення спілки, піднесення авторитету її і в Україні, і в країнах СНД. Міжнародна конференція КМВ 1995 року у м. Бресті знову обрала Ю.Я.Вольського у бюро МСКМВ.
Він виступив ініціатором випуску газети “Судьба” — видання Міжнародної спілки КМВ, став членом її редколегії.
Вольський є заступником голови обласної міжвідомчої комісії у справах КМВ, а також заступником голови регіонального представництва Українського фонду “Взаєморозуміння і примирення”.
Юрій Янович — ветеран праці, інвалід Великої Вітчизняної війни другої групи. Під час Великої Вітчизняної війни Вольський Ю.Я. перебував у таборах Прибалтики.
Висока громадська активність, безкорисливість, прекрасні людські якості здобули Юрію Яновичу повагу і щиру любов як рядових членів спілки, так і широкого активу в’язнярських спілок країн СНД.
Нагороджений відзнакою Президента України — орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.