, ,

Решедько (Гребельна) Марія Константинівна

Війна застала мою маму, Решедько Марію Константинівну 1926 року народження, в селі Радіонівка Полтавської області. На той час мама закінчила школу і подала документи до Полтавського педтехнікуму. Але не склалося так, як мріялось. В перші дні війни загинули батько і старший брат мами. І мамі прийшлося йти працювати в колгоспі, утримувати сім’ю молодших сестер. А 25.10.42 року маму з багатьма підростками села забрали на примусові роботи в Німеччину. Опинилась вона в Австрії, в місті Вена, працювала на заводі в цеху на зборці. Попрацювала на заводі два роки. За невиконання розпорядження на зміні по доносу перекладачки, була відправлена до гестапо, де її поведінку кваліфікували, як саботаж. І з 20.08.44 року, вона пройшла через концтабори Равенсбрюк, Аушвіц, де одержала клеймо фашистської неволі № 49195. Звільнена була Червоною Армією. Після перемоги повернулась на батьківщину в рідне село.
Закінчила сільськогосподарський технікум, направлення на роботу одержала в місто Підгайці Тернопільської області. Сімейне життя склалось щасливо. З батьком – Григоріем Решетько мама народила і виховала нас — двох доньок. Мама померла 10.06.02 року.
Ми завжди будемо пам’ятати нашу маму, тяжкі сторінки її життя. Мама завжди носила плаття з довгими рукавами, щоб прикрити тавро концтабору, № 49195. Згадувати не хотіла, бо завжди сльози навертались на очі.

Ці спогади написала:
Гірняк Тетяна Григорівна, донька