, ,

Шпаковський Володимир Петрович

Народився 5 червня 1940 року у м. Мінську, в Білорусі. Закінчив Київський політехнічний технікум зв’язку у 1958 р., а у 1968 р. — Київський політехнічний інститут, за фахом — інженер-електрик.
Він є одним із засновників Української та Міжнародної спілок колишніх в’язнів фашизму (УСКМВ, МСКМВ). Своєю діяльністю сприяє вирішенню проблем соціального захисту колишніх малолітніх в’язнів, їх історичній реабілітації.

Шпаковський Володимир Петрович

Шпаковський Володимир Петрович

Шпаковський В.П. брав участь у підготовці статуту УСКМВ та його реєстрації, розробляв законодавчі акти України щодо встановлення відповідних пільг, забезпечення разових матеріальних виплат жертвам нацизму з боку Німеччини. Планує і веде поточну роботу УСВЖН, відповідає за роботу з відділеннями УСКМВ. З моменту створення спілки обирається першим заступником голови Ради УСКМВ.
Приймає участь у міжнародних конференціях, інших заходах КМВ, у підготовці заяв щодо розв’язання проблем справедливих компенсаційних виплат жертвам нацистських переслідувань. Брав участь у розробці проекту Закону України “Про жертви нацизму”. Проводив і проводить роботу з організації нових відділень Української Спілки колишніх малолітніх в’язнів фашизму і залученню їх до лав Спілки. Багато сил віддав і віддає розвиткові міжнародного руху колишніх малолітніх в’язнів фашизму та антифашистській пропаганді.
Всю цю роботу Володимир Петрович веде виключно на громадських засадах, поєднуючи її з основною роботою в Українському національному фонді «Взаєморозуміння і примирення».
Шпаковський — колишній в’язень концтабору для сімей військовослужбовців Дімітравас кретінга (Литва), філії концатобору Ріга-Кайзервальд.
Нагороджений відзнакою Президента України — орденом “За заслуги” ІІІ і ІІ ступенів.

М. Демідов